El Gato Quesadilla Fresh Market

Zdá sa, že Mexičania jedia na 100 iba tortilly. Teda zo slovenských prevádzok som si odniesol tento poznatok. Keď do toritilly dajú syr, tak je to Quesadilla. Toť. Čo by som ešte tak napísal.

El Gato Quesadilla. El Gato je malá prevádzka v bratislavskom Fresh Markete. Myslím, že som zvolil tento kútik, lebo pri ňom bol najmenší rad cez obed. Oľutoval som to – nie je to tu veľmi mexické, hlavne ich to nebavilo už pri vymýšľaní lístka. Quesadilly mali v ponuke štyri a ja som chytro zvolil syrovú – s tromi druhmi syra a fazuľou. Však to vidíte hore na obrázku.

Tri hrubšie trojuholníky, nedbalo rozsypaná zelenina – na to sa nesťažujem, lebo aj ja si to tak robím doma :). Ale ako to bolo spálené! Ja somár som obedoval zamyslený a nenapadlo mi odfotiť si tie quesadillky odspodu. Boli čierne ako duša dlhoročného predsedu politickej strany. Komplet spálené. Čo je zvláštne, lebo ten hriankovač, alebo kde sa to pečie, by mal piecť rovnomerne z oboch strán. Zjedol som to aj s popolom a usúdil som, že toto tu bolo naposledy.

Quesadilla Snack it

Snack it Quesadilla. Maličké bistro Snack it v Trnave je trochu skryté v centre – bez internetu by som ho ani nenašiel. V lístku majú relatívne málo položiek plus obedové menu, ale všetko vyzerá veľmi dobre. Opäť to omielané pravidlo sa tu uplatňuje – lepšie robiť menej vecí a lepšie, ako veľa vecí priemerne. Už tušíte, že sa mi tu veľmi páčilo.

Zadnými dverami je tento minipodnik spojený s vedľajším barom s terasou, keď bolo ešte teplo, tak to bolo preplnené paberkujúcou mládežou – všetci mali tak okolo 20 rokov a nebolo jasné, kto sú barmani a kto návštevníci. Mohol som tu sedieť a pojedať fastfood z vedľajšej prevádzky.

Obsluha baru mala inak hodne na saláme, keby som nemal dobrú náladu, tak sa po 15 minútach bez otázky, čo tam chcem, poberiem domov :). Bar inak hodne chaotický – v lístku boli vypísané nejaké značky piva (nemali), doniesli mi niečo, čo označili za Wywar, čašník číslo dva spomenul značku číslo tri, na pohári bolo logo Frambor a keď som sa opýtal, kedy dostanú značku číslo jedna, dostala sa mi odpoveď, že keď dočapujú Svijany, čiže značku číslo päť.

Ale nakoniec pristáli na stole aj pivká aj quesadillka, veľmi vkusne naaranžovaná na na veľmi dlhej a mierne nepraktickej doske.

Naozaj dobré (ale aj maličké) quesadillky. Bol v tom chedar, slaninka, kukurica, papričky jalapeňos a možno ešte niečo. Namáčal som si to zrejme do smotany a žeby hrachovej kaše? To netvrdím iste, len že to bolo výborné, príjemne zapečené. Takže je jasné, že Snack it porazil El Gato na celej čiare, hoci jeho quesadilla stále 6 euro a ten bratislavský uhorenec iba 4 eurá

O autorovi Zobraziť všetky články

admin