Karpat Dream 11

Tak sa nám to končí, teplomer ukazuje slabých 35 stupňov na balkóne – aspoň že do tej školy nemusíme, lebo inak by sa z nás stali youtuberi a kto by potom písal blogy.

Karpat Dream Lager 11. Ako vidíme hore na obrázku, tento lager Karpet z Hrnčárovíc je pekne sfarbený a po napití okamžite dešifrujem, prečo sa volá Dream. Lebo je taký ľahký ako sen. Nie plné telo, ale ako sa opakujem,  v týchto teplotách, keď akýkoľvek živočích mimo tieňa umiera na dehydratáciu je to dobrá voľba. Obilná príjemná chuť aj vôňa. Asi nevydrží dlho, keďže je nefiltrované a nepasterizované, takže potrebuje aj slušnú krčmu. Kukám, že som ho v minulosti už recenzoval a že sa odvtedy trošilinku zmenil – myslím, že mu ubudlo takej tej sladkosti. Ale ruku do ohňa by som o jednej v noci za to nedal :p.

Trnavské Oné 11

Trnavské Oné 11. A toto je zaujímavé pivo. Robli okolo neho dva mesiace tajnosti, na Trnavskej 13-ke bolo iba pri kúpalisku (komu by sa tam chcelo šliapať) a teraz už ho doniesli aj do mesta, konkrétne do Lokál Pubu. Zaujímavé, že to pivo predtým bola 13ka a toto má byť 11ka. Bolo to tak na tabuli, aj na Facebooku je tá tabuľa odfotená. Tak ju beriem ako jedenástku. Veľmi dobré pivo.  Horké, chlebové kvasinkové, na konci so zaujímavým dojazdom (slovo tortový asi pivári nepoužívajú, čo?). Proti slnku má aj peknú farbu :).

Moravia Punkevní 11

Moravia Punkevní 11. A opäť skvelé pivo a ja neviem, kto dnes vyhral – asi nikto. Zišli sa mi tu samé piteľné kúsky. Toto pivo opäť nebolo generické a opäť iné od ostatných. Skoro ako keby som v ňom cítil miernu údeninku, maslovinku a koreninku. Och, ostať len pri jednom je hriech. Však ma aj potrápili v autobuse. Zimnica mnou drgľovala, ako som zadržiaval. A inak, k tomuto pivu sa viaže aj kontroverzia – na tabuli v trnavskom Nádvorí totiž toto pivo stojí ako Bohemia Punkevní 11. Ale ja som si tak na 80% istý, že je to Moravia Punkevní (majú ho aj inde v meste). Keď som sa na to spýtal výčapníkov, tak len pokrčili plecami – tabuľa je svätá. Nie je to prvá nezrovnalosť na Nádvorí, začínam si myslieť, že im to je dosť jedno, majú peniaze, tak tlačia nový podnik. Ale kde nie je láska k pivu – tam čoskoro prídu zlé veci.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin