Tipy na darčeky

Rodinu si nevyberáte, iba to, čo im kupujete na narodeniny :).

Možno poznáte človeka, ktorému sa extrémne ťažko kupujú darčeky. Trebárs nejakého chlapíka, ktorý nečíta knihy, ponožiek má dosť a aj oholiť sa podľa všetkého zvládne sám.  Môže mať veľa koníčkov – napríklad rybárčenie alebo motorky – ale čokoľvek mu kúpite, na 100% sa netrafíte správne, alebo mu kúpite niečo, čo už má.

Potom vznikajú komplikované návody o tom, koľko míňať, ako kupovať sentimentálne veci, ako zasýpať blízkeho užitočnými vecami, a vôbec ako dávať najavo všetku tú lásku a priateľstvo. Naše tipy na darčeky od srdca sú jednoduché, lacné, univerzálne – a hlavne prispôsobiteľné na skoro každého človeka na Zemi, kto nie je vyslovený samotár a mizantrop. Darček má skrátka primárnu funkciu potešiť. Naše tipy:

  1. Hrnček s fotkou. Výborný nápad. Pije totiž každý. A každý má svoje hrnčeky a šálky. Obchody pretekajú so šálkami so všelijakými vtipnými obrázkami, poučnými a duchaprítomnými citátmi… ale nič nie je také poučné a duchaprítomné, keď si to nevymyslíte sami. Našiť dizajn presne na mieru – to je originálny dar. Na hrnček s fotkou vám stačí jedna fotka.
  2. Fotoplátno. Obraz, napnutý na drevených lištách a vo výbornej kvalite, je skvelá pripomienka čohokoľvek – životnej situácie, tváre, alebo trebárs obľúbeného šteniatka, ktoré medzičasom dorástlo na statného psa. Fotoplátno nie je dar, ktorý obdarovaný odloží na policu, aby zapadala prachom. Zavesí ho alebo položí na veľmi dobre viditeľné miesto, kde je upomienkou každý deň v roku.
  3. Puzzle z fotky. Vyšší level od obrázku je „customizovateľné“ puzzle. Či už fandíte tomuto druhu zábavy – alebo ho poskladáte iba raz a niekde vkusne umiestnite – puzzle z fotky je veľmi obľúbený darček. Puzzle ako také existuje už zopár storočí a stále je veľmi obľúbené. Asi to je jeho univerzálnosťou – príjemná hračka, ktorá nikdy nikoho neurazí.

Je jedno, či je dar viac užitočný alebo sentimentálny. Mal by byť vždy dávaný z úprimnosti – a vždy by mal byť prekvapením (to je na margo tých ponožiek a vôd po holení). Nový alebo vo výbornej kvalite a kupovaný alebo zaobstarávaný s istými ťažkosťami. Práve preto výber darčeku občas trvá dosť dlhšie.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin