stormwind

Prvý pocit – hm, dajte už niekto ranu z milosti starému kráľovi. Tomu sa ale, zdá sa, do výslužby ešte nechce.

Videli sme veľa kačíc, fám, vymyslených obrázkov a hoaxov. Kdekto dokázal presvedčiť naivných fanúšikov, že práve ich výmysel je overená informácia. Ale oznámenie nového datadisku si nechal Blizzard klasicky na svoj veľký Blizzcon. S veľkou slávou tak prichádza už piaty datadisk k World of Warcraft s názvom Warlords of Draenor.

Domov starej hordy, Draenor, tu sa kuli prvé dejiny Orkov – a nie fel ironom, ale poctivou oceľou. A tiež sa sem časom nasťahoval národ modrochvostých stoikov, ktorí už od druhého datadisku kopú za Alianciu.

Čo budú hlavné novinky? Level 100, nové príbehy, questy a ďaľšie povinné vymenovávačky. To zatiaľ neznie veľmi zaujímavo, tým viac, že nebude ani nové povolanie alebo rasa. V novom svete sa bude začínať na dvoch mapách s názvami Frostfire Ridge a Shadowmoon Valley (toto si pamätáme už, čo?).

Oznamovací trailer veľký dojem zatiaľ neurobil – tie strhujúce animačky si akiste nechávajú Blizzardi na neskôr. Hráči sa môžu pozrieť na nové modely postáv, zatiaľ sú prístupné vlastne len tri. Budú jemnejšie, krajšie, s novými animáciami, ale starou komiksovou konštrukciou. No a ešte novými účesmi, predsa len nový datadisk má k hre priviesť opäť hráčov, ktorí to už opustili.

Hádam najväčšou novinkou je „Command on Draenor“ – žeby housing skrížený so stratégiou vo Warcrafte 3? Budete si môcť budovať vlastnú garrison alebo základňu, so zbrojnicou, kováčmi, farmami a tak ďalej. Vyrábať vlastných vojačikov a posielať ich na smrť do zlého sveta.

A teraz načneme ešte raz tú minulosť. Ono celé sa to totiž bude odohrávať v mýtických zašlých časoch. Ako bude vyzerať stroj času, ktorý nás tam dopraví, nevieme. Chápete už tú štartovaciu lokáciu Shadowmoon Valley? To už však nebude tá spuchnutá démonická pustatina, kde vládol Illadian, ale pekná krajinka, kde sa babky chodili modliť do toho chrámu, kde sme svojho času pobili toľko Blood Elfov.

Ožijú staré legendy. Stretneme zástupy hrdinov, o ktorých sa dlho vo WoWku len rozprávalo. Oprášime legendy a potrasieme si ruku s Durotanom, Ner-zhulom, Gul-danom, alebo bohvieprečo aj s čarodejom Khadgarom (aspoň mne sa zdá, že podľa knihy tam došiel trochu neskôr, ale nevadí).

Outland už nikto nespozná, snáď len Nagrand sa podobá na to čo bol. Ostatné mapy majú aj úplne iné názvy, rozmery a výzor. Veď napríklad Hellfire Penninsula bude akási Tanaan džungľa… Terrokarský les bude Talador a to veľké mesto v prachu bude ešte stáť v plnej sláve.

Takže cesta do minulosti. Asi lepšie ako infantilné pandy.

A to Blizzard priznal, že nerobí len na tomto datadisku, ale prvýkrát vyvíja datadisky rovno dva naraz. Áno, spočítali si, že takto udržia deduška dlhšie pri živote. Aspoň do toho projektu Titan, ktorý odsunuli až na rok 2016. O druhom datadisku zatiaľ, ale nie je ani ťuk, zase len tie hoaxy a kačice…

O autorovi Zobraziť všetky články

admin