Waterloo Triple Blond

Aj v Lidli majú poličku na špeciálnejšie pivá. Ale zatiaľ ten výber nie je zvlášť oslnivý.

Máme tu šikovne vyzerajúcu štvorku malých trojdecových fľaštičiek s pivom Waterloo Triple Blond. Z názvu je jasné, že ide o belgické pivo, keďže v názve majú svoju slávnu dedinu, kde bol Napoleon poslaný na dôchodok (aj keď Belgičania sa na tomto podniku zúčastnili najmä pochovávaním mŕtvol).

Najzaujímavejšie na tomto pive je asi jeho etiketa – odkaz na slávny obraz lady Butlerovej Scotland Forever! kde nadržaní škótski dragúni, ktorí vymeškali pár bitiek nadšene útočia pri Waterloo. Mimochodom, ich veliteľ Wellington tieto útoky veľmi neobľuboval a všimol si, že jeho kavaleristi majú vo zvyku hnať sa tryskom na všetko, čo sa hýbe a potom rovnakým tryskom trielia naspäť pred presilou nepriateľa.

Pivo je silné, má 8 % alkoholu, ale jeho variči si s tým nijak nedokázali poradiť – ten alkohol preráža akúkoľvek chuť v pive a to sú v zložení uvedené aj nejaké koreniny, je možné, že aj koriander. Štýl Triple sa používa v Belgicku a Holandsku pri napodobovaní silných trapistických pív… ale tento Waterloo Triple je od pív navarených vo Westmalle ďaleko ako ostrov sv. Heleny od Paríža. Čím viac ho pijete, tým menej vám chutí. Inak, celý fourpack stál v Lidli iba 3,99 eura – čo je naozaj menej než zvyknú stávať takéto pivá u nás, väčšinou je to tak 2-3 eurá. Toto pivo nám diktát Bruselu nenanúti! Ideme ďalej.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin