Piráti

PirátiRabovať, páliť, vešať, potápať, vypiť sudy rumu a náhaňať dievky po prístavoch. Pirátske pesničky na dlhé studené večery :).

Fifteen men on a dead man’s chest

Truhlica mŕtveho muža je fiktívny song z pera spisovateľa Roberta Louisa Stevensona, ktorý sa pri jeho vymýšľaní – ako inak – inšporoval zase spisovateľom Charlesom Kinglseym. No a vlastne už to nie je fiktívny pirátsky dupák, lebo má asi tak 10 tisíc verzií. Odvtedy každý vie, že keď nájdete truhlicu a nie je na nej kostra, tak nejde o pirátsky poklad. Klasická forma „Dirty sailor songu“.

Drunken sailor

Stará námornícka pesnička (a dilema, čo spraviť s opitým námorníkom?) pri ktorej sa dobre ťahalo za jedno lano. Zdá sa byť oholiť opilcovi brucho s hrdavou britvou dobrý trest? Trestov sú v tejto zľudovnej pesničke hromady a zakaždým sa líšia podľa verzie a kraja. Dá sa to spievať aj ako duet, keď sa jeden pýta a druhý odpovedá. Hlavne, aby bolo veselo!

Pirátsky valčík

Keď zrovna nevyberajú lode Východoindickej spoločnosti, tak piráti oddychujú v Karibiku na niektorom z ostrovov s privilégiami nepriateľského kráľa v truhlici a s fľašou rumu v ruke. Ich zábavky sú pekne bujaré! Toto je len jedna zo stoviek variacií z hry Tropico 2, ktorú zrejme zložil Daniel Indart.

Viking song

Najslávnejšími pirátmi severných morí boli, rozumie sa samo sebou – Vikingovia. Aj tí sa zatúlali všelikde do teplejších krajín. Ich morskí králi boli jediní s týmto titulom, ktorí nemuseli vlastniť ani kúsok zeme. Vypaľovať a drancovať, tak si pravý Viking voľakedy predstavoval zábavu.

Toy-Box – The Sailor Song

Keď už je reč o Vikingoch… nakoniec jeden drobný bonusík, čo sa stalo so slávnymi dánskymi Vikingami po stáročiach. Tento (techno?) hitík je z kuchyne dánskych prisťahovalcov s Pakistansko-Iránsko-Marockými koreňmi :). Tak vidíte, kam to tí piráti nakoniec dotiahli.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin