Foodstock Gyoza

Je jedno, či ich voláte Gyoza, pirohy alebo taštičky. Fakt je, že sa dajú robiť naozaj VEĽMI rôzne.

Tak napríklad gyoza od Foodstocku, jedného z najzaujímavejších street foodov u nás (aj keď len vegánsky, čo vám majiteľ, zakladateľ Fou Zoo, okamžite zavesí na nos v prvej minúte rozhovoru, poprípade to je všade veľkými písmenami vytlačené). Už majú aj kamennú prevádzku…. a kopu pekných fotiek na instagrame :P.

Tieto pirôžky sú ukážkové. 5 euro za vaničku chrumkavých gyoza posypaných sezamom, v nasladlej teriyaki omáčke a troškou zelene…. Výborná kombinácia. I keď trochu pre ľudí, čo chcú umrieť krásni a zdraví :). Skoro 100% fastfood, ktorý vidíte ako ho robia pred vami (chvíľu to ondia v dákej mise atď.). Dobrá rada – berte si vidličku. S paličkami sa mi nepodarilo pochytať tie drobné sójové fazuľky, alebo čo to bolo, aj sa to kvôli tvrdšiemu povrchu horšie napichuje :). Vlastne, tie fazuľo-bôbiky dosť strieľali naokolo pod tlakom nešťastných paličiek.

Taštičky plnené mäsom

Na druhú stranu tu mám príklad ako to nemá vyzerať :). Stánok z Brna, podľa nápisov obchod s oblečením. Jedlo je možno len bočná aktivita :). Ázijsky vyzerajúci chlapci v stánku, zopár ázijsko-anglických nápisov jedla… ale pri preklade do češtiny veru im ušla nejaká tá chybička (na obrázku sú taštičky s „plněnem masem“). Cena za jednu taštičku 25 korún, čo je prakticky jedno euro.

Najhoršia vec je kvalita. Je to veľmi jednoduché… vnútri cítiť mleté mäso a cibuľu. Nevonia to úplne pekne.. šprtnú mi toho tú obyčajnú červenú omáčku a 100 korún fuč :p. Na tomto by som veru zapracoval.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin