onlinovky

onlinovkyInternet je prapodivné miesto. Nájdete tam kadečo, občas sa zamyslíte, žeby ho možno mali aj zrušiť. Jednoducho povedané, máte dojem, že tento svet potrebuje „reset“. Nielen kvôli mačičkám, kvôli diskutérom, ale trebárs aj kvôli naozaj prapodivným hrám. Brutálnym hrám. A najprapodivnejšie na tom je, že človek pri nich dokáže stráviť čas. No a tak ako budeme do nemoty civieť na trápne milučké mačičky, tak ako sa do krvi budeme hádať s diskutérmi, tak aj nemiestne mnoho času strávime pri každej stupídnej hre, na ktorú narazíme. Nech je akokoľvek brutálna, krvavá, sprostá, darmo nechápavo a moralisticky kýveme hlavou, kurzor nasmerovať na krížik nám ani nenapadne. Inu, pár tipov z portálu Onlinovky.sk.

Cubi Kill 2

Štve vás práca, ste nervózni z kolegov, rozčuľuje vás namyslený a arogantný šéf, ktorý v podstate v živote nič nedokázal, len sa dobre narodil? Navyše vás prichytia, ako si obednú pauzu krátite sledovaním svojho obľúbeného porno portálu a vôbec, ale vôbec nechápete, prečo vás chcú vyraziť. A pritom ste len nedávno vyšli z basy a už ste si na prácu aj privykli…

Nuž, toto je základná dejová linka príbehu Cubi Kill 2. Jeden by v nej možno aj očakával spoločenskú kritiku fenoménu, ktorý britský antropológ David Graeber nazval ako „práca na hovno“ – čiže zbytočná práca pre prácu, ale po úvodných klikoch zistíte, že autori určite v týchto rovinách neuvažovali. Ani zďaleka. Do rúk sa vám totiž dostane sprej na vlasy kombinovaný so zapaľovačom, klincovačka a aby bol inventár úplný, tak aj brokovnica. To sú predmety, ktoré vám pomôžu začať menej frustrujúci život. Však si to skúste, len nie aby ste na nás nadávali, keď sa v kútiku duše budete cítiť ako psychopat.

Zahrajte si Cubi Kill 2

Cubi Kill 2

 

Whack Your Boss 2

Ostaneme ešte chvíľu v zamestnaní, ale tentokrát sa explicitne zameriame na šéfa. Whack Your Boss totiž predstavuje viacero spôsobov, ako sa ho, takpovediac, nadobro zbaviť. Nie je to nič pre jemnocitné povahy, ale na druhej strane, niektoré alternatívy sú aj celkom humorné. Je to asi najmä zásluhou karikatúrneho prevedenia grafického stvárnenia hry. Komplikované spojenie? Whack me…

 

Zahrajte si Whack Your Boss 2

 

Whack your boss 2

 

Earn to Die 2012

Naše brutalitky ukončíme klasikou. Dokonca by sme mohli povedať, že trochu sofistikovanejšou verziou násilia ako predošlé dva príklady. A v podstate aj menej násilná, minimálne s obeťami nie je také jednoduché sa stotožniť (však kto by sa už chcel pripodobniť zombiekom).

Radšej byť predsa neohrozeným hrdinom za volantom drsného a smrtiacimi zbraňami oplývajúceho vozidla (napr. takého školského autobusu). Je možné, že úvod o sofistikovanosti bol možno trochu prehnaný. V praxi totiž v hre len držíte jednu klávesu, vďaka ktorej sa vozidlo (alebo teda skôr postupne upravovaný vrak) posúva po postapokalyptickej krajine. Ako už v autoškole hovorievali, auto vie byť smrtiacou zbraňou, v Earn to Die ide o priamy dôkaz. Inak by ste skončili ako obeť už spomínaných zombie kreatúr.

Zahrajte si Earn to Die 2012

Earn to die 2

O autorovi Zobraziť všetky články

admin