MOTOCYKEL / BOAT SHOW 2015

Vraj v Inchebe bola Kawasaki motorka, čo to vytiahne na 400 km za hodinu. Asi som sa blbo díval, tamto som si nevšimol, ale inak bolo všakovakých mašiniek – ako každý rok – požehnane.

Najväčšou novinkou bola česká kaskadérska skupina Crazy Day. Na parkovisku si postavili veľkú železnú guľu, v ktorej sa preháňali motorkári – vo všetkých smeroch, hlavou dolu, štyria naraz vo vysokej rýchlosti. Veľký kumšt a trochu napätia, lebo každý divák trochu čakal, že sa tam navzájom zmrzačia. Tie ich Suzuki mašinky vyzerali oproti výstavným hovädám v hale skromne, ale opak je pravdou – trik je v tom, že tie motorečky majú parádnu akceleráciu a okamžité brzdy. Hlavne sa to nedalo dobre odfotiť kvôli tým železným pásovinám, z ktorých to mali postavené :). Kaskadérov bolo v Inchebe ale viac.

A potom to poznáte. Hostesky, dvoj-troj-štvorkolesové zázraky, dokonca polárne pásové záležitosti, starí šediví motorkári v okovaných bundách a hromada báb v koženných gatiach. Asi tretina celej výstavnej plochy bola venovaná doplnkom a handrám, tuším že pomaly mať fešnú koženú vestu bude čoskoro dôležitejšie ako vedieť vymeniť baterku :p. Inak, celú expozíciu aj s veľkými člnmi  dali tento rok organizátori na druhé poschodie…. a pri vchod umiestnili jedáleň a bufet. Takže prvá vec, čo vám na motocyklovej slovenskej výstave udrie do nosa, je prevarený karfiol.

Ako zvyčajne, galéria Motocykel & Boat Show má väčšiu výpovednú hodnotu.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin