Miley Cyrus

Miley CyrusMiley Cyrus – Smells Like Teen Spirit

Kde sú tie časy, keď fanúšikovia krátkej, ale intenzívnej tsunami vlny s názvom Nirvana chodili s tričkami ako „flákač“, „opilec“, „hulič“ alebo „satanista“. Hviezdička Disney kanálu Miley Cyrus v blýskavom kostýmčeku predstavuje všetko, čo fanúšik pravej Nirvany nenávidí. Kurt Cobain sa v hrobe obracia. Žeby toto bola cesta ako vystúpiť z tieňa prevarenej Hanny Montany?

Britney Spears – I Love Rock ‚N‘ Roll

Ďaľší pokus na žalobu. Poznávate v Britney onu ostrú a živelnú silu, s ktorou sa vrútila na pódium Joan Jett? Britney je možno sexy, ale toto je príliš mdlé dielko. Možno mala ostať doma a zarábať si prehadzovaním kopy hnoja. Rola drsného dievčatka jej nesedí. Vráť sa k svojmu ružovému outfitu, ty koza.

Sheryl Crow – Sweet Child O‘ Mine

Pointou tejto zvhrlosti je to, že za to dotyčná dostala najvyššie možné hudobné ocenenie – Grammy. Je to fér? Má takto fungovať hudobný priemysel. Nechceme od Sheryl, aby mala gule ako Axl Rose, ale aspoň by mohla vyhrávať ceny za svoje vlastné hitíky. Terapia – pusťte si hneď originál.

Ruské námornictvo (?) – Let it be

Aj ruskí strýcovia majú radi Beatles. Bohužiaľ, nie vždy ostane pri speve nad fľašou vodky v miestnej krčme. Na druhú stranu, hit Let it be vyváľal v truse už hocikto – napríklad aj Justin Bieber.

Marylin Manson – Sweet Dreams

Pokiaľ sa niekto čuduje, prečo haníme cover od tohto maníka s maďarskými koreňmi – vravíme, vypočujte si originál. Nie, Annie Lenox nie je Marylin Manson v ženskej podobe. Tu si sa, chlapče, trochu sekol. Ale čitatelia Brava mu to určite zhltli.

Glee – Don’t stop believin

Snahu autorom seriálu Glee neupierame. Určite si s tým dali veľa práce a nie je to vyslovená hovadina. Ale myslíme si, že duch pôvodnej pesničky od autorského tria Jonathan Cain, Steve Perry a Neal Schon, ktorú tak radi mali aj v Japonsku je jednoducho iný. Predsa len, tých pár akordov tvoria jeden z najlepších rifov storočia a zanechal riadnu stopu v populárnej hudbe. Ťažko povedať, čo nám na to prekáža. Nepodarilo sa to. A tá malá speváčke je preafektovaná až hrôza.

Bruce Willis – Respect Yourself

Že sa Bruce svojho času pokúšal byť hudobnou hviezdou, vie málokto. Asi sa chudák chalan za svoje dva albumy aj dosť hanbí. Predsa len – image nevýrazného barového speváka nepasuje k jeho drsnej akčnej aure. Pri tomto prastarom hite od The Staple Singers sa veru poriadne zosmiešnil.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin