Paulaner Oktoberfest Bier 13,7°

Trošku silnejšie než klasické ležiaky a v litri. Hlavne je to ale októberfestové pivo!

Na slávny mníchovský Októberfest vraj môže oficiálne variť pivo „len“ 6 miestnych pivovarov. Okrem nám najznámejšieho Paulaneru sú to ešte Augustiner, Hacker Pschorr, Hofbräu, Löwenbräu a Spaten. Októberfestový Paulaner je vraj potomok piva mnícha Barnabáša zo 17. storočia. Načapovaný liter stál 3,70, pollitrová fľaška stojí 1,60. A samozrejme, je dostupné najmä na jeseň. Výrobca tvrdí, že pivo skladuje pomerne dlho a tým získava svoju aromatickú chuť (a trvanlivosť je veľmi slušná).

Na to, že je tu 6 percent alkoholu, tak tento Paulaner vôbec nepôsobí ťažkým dojmom a aj ten alkohol veľmi necítiť – akoby to bolo slabšie pivo. Ale nie je. Takéto štýlové pivko by sa malo čapovať do litrových krígľov, ktoré by mal zákazník možnosť si kúpiť na pamiatku. Na toto sme však zabudli spýtať.

Pivo je plné a sladové, príjemné, pena nie je najsilnejšia. Je vidno, že jeho výrobca ho „nadizajnoval“ presne na Októberfest, keď sa v Mníchove premelú milióny návštevníkov a sem-tam nejaký miestny jódlujúci v kožených kraťasoch. Pivo na stále sa predlžujúce jesenné večery.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin