Pho Ga Reštaurácia Charm Nitra

Z letnej nudy do polievok. V skutočnosti toto nie sú polieky, len mi tá hlava nedokáže ich inak nazvať.

Pho Ga v Reštaurácii Charm v Nitre. Na začiatku pešej v Nitre je taký hotel a tam urobili ázijskú reštauráciu. Nevyzerá vôbec ako ázijská…. vyzerá ako foyer hotela, čo aj je. Ale ázijské reštiky sú populárne, a kuchári z východu už nemajú žiadne tajomstvá :P. Pho Ga je obyčajné kuracie pho, s kardamónom, škoricou a zázvorom tu nie je veľa čo pokaziť… skvelá vec pri rôznych príležitostiach. Stojí 6.50, ale je je dosť (píšu 8 deci) a aj kuracieho mäska bolo dosť – spokojnosť.

Pho Ga Reštaurácia Charm Nitra

Toto je Tori rámen (kurací) v Sakure v Nitre. Odkedy prerábajú Tesco, tak sa to presťahovalo do bývalej Drevárne, ktorej sem tam starý dedo povie U potkana. Sakure to asi pomohlo… už to nevyzerá ako bistro v Tescu, ale ako reštaurácia v pivnici s alacarte lístkokm. Je to len pár krokov od vyššie spomenutého charmu a ako na potvoru, tento rámen stojí identicky rovnako – 6,50 euro. Zelenina je trošku nahrubo, rezance sú nejaké obyčajnejšie – ale tak ich mám oveľa radšej ako všelijaké šmykľave sklenené neuchopiteľné rezance. Navrchu neni vajce, ktoré sa z neznámych dôvodov potopilo dole. Na tento rámen sa tiež oplatí chodiť.

Indonézske Baxo v Enaku

Indonézska polievka Baxo v bistre Enak v Trnave. Nakoniec som si nechal to najlepšie. Toto je vážne vynikajúca vec, už to, že to stojí viac ako 10 euro niečo hovorí. Mohlo by sa to podobať na rámen alebo pho, ale sú v tom mäsové guličky a je to celé spravené tak nejak lepšie. Z tohto Baxa som si odniesol najlepšie pocity, i keď veru, je to predsa len trochu drahé.

Shan´shi instantný rámen

Shan´shi instantný rámen. Ešte štvrtý bonus a jedna kacírska myšlienka na záver. Na tomto obrázku je rámen „z kelímka“. Instantný. No proste zohriaty v nejakom aute, čo jazdí pre nejaký obchod, čo predáva tieto veci. Normálne je to kulinárska sebevražda a Ramsay Gordon by na vás veľa nakričal… mne ale prišiel aj kelímkový rámen za 5 euro dosť podobný tým v reštikám… Je tam zohriaty vývar a do toho sa dávajú veci ako do lega. Veru, nevidím v tom nejaké radikálne rozdiely, či je to v keramickej miske od čašníčky alebo v polystyrénovom onom v aute :P.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin